Inwestycja z 20% zwrotem – zakupy

Stopy procentowe na niskim poziomie, a to przekłada się na niskie oprocentowanie lokat. Lokata do 2% rocznie i jeszcze Podatek Belki, więc realnie uzyskamy w granicach 1-1.5% rocznie. Można inwestować w akcje (osobiście ich nie lubię, bo nie inwestuję w coś czego nie rozumiem). Można inwestować w nieruchomości (bardzo lubię) i uzyskać od 5-15% rocznie.

Można też robić zakupy… chwila… czy na zakupach nie wydajemy pieniędzy zamiast oszczędzać? To zależy. :)Raz w tygodniu kupujemy dla naszych dzieci chusteczki nawilżane. Koszt za 3 paczki: 9,99zł. Kilka tygodni temu pojawiła się promocja. 7.99zł. 20% taniej! Kupiłem 20 zestawów. Na każdym zaoszczędziłem 20%! Cieszyłem się jak dziecko, szczególnie wtedy, gdy zdałem sobie sprawę, że w tym samym czasie moja lokata pracuje dla mnie na poziomie 2%.

KUPUJ NA ZAPAS

Kupujemy na zapas. Mamy trochę miejsca w półkach, więc produkty, które mają długi czas przydatności nie stanowią problemu. Przez najbliższe 20 tygodni nie będziemy kupować chusteczek. Szukamy innych produktów i oszczędzamy. Na codziennych zakupach można zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu procent.

KUPUJ MĄDRZE

Kurczak, warzywa czy wędlina, mimo, że w promocji to nie będą się trzymały przez wiele miesięcy bez utraty swoich walorów smakowych. 😉  Takich produktów nie kupujemy w dużych ilościach. To jasne, ale co z promocjami na inne rzeczy? Stosujemy proste rozgraniczenie: potrzeba a zachcianka. 

Naszą potrzebą jest jedzenie. Musimy jeść makaron, musimy używać chusteczek nawilżanych. Ale już najnowszy telefon (mimo, że w promocji), 10 para spodni czy butów to zachcianka. Takich rzeczy się wystrzegamy. A Wy jakie produkty kupujecie na zapas i oszczędzacie więcej niż na lokacie? :)

Trackback from your site.

Dawid Borowiak

Mąż, tata 2 wspaniałych misiaków, właściciel firmy i społecznik.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.