Śnieg, stodoła, kanapki i -10°C

Złapałem się kiedyś na tym, że najlepsze i warte czasu wycieczki, to te, które są daleko i najlepiej do jakiegoś popularnego i dużego miejsca. Aquapark, zoo, zamek, plaża czy bajkoland wielkości hangaru na Boeinga 747. Może to tylko ja, ale gdy poznałem moją żonę i zaczęliśmy razem podróżować, to zdałem sobie sprawę, że istnieje coś więcej. Lubicie przygody? No to w drogę!

  1. Cena wycieczki nie jest tożsama z frajdą. 
    Nie musisz wydać fortuny, żeby spędzić świetny czas z rodziną. Wystarczą kanapki zrobione w domu, kilka owoców, sok, woda i w drogę. Jednorazowy grill w bagażniku samochodu też się przyda, gwarantuję. My niemal całą wiosnę i lato wozimy ze sobą koc piknikowy. Przydał się już wiele razy.
  2. Małe jest piękne!
    Piknik 100 metrów od domku, w pobliskim lesie, parku miejskim? Proszę bardzo! Radość dzieci, które wyczuwają wielką przygodą, a dla Ciebie to koszt przejazdu i paru kanapek. Kilka najfajniejszych wypadów naszej rodziny, to bliskie, aczkolwiek przemyślane atrakcje. Jakiś czas temu, będąc u rodziny w Szwecji, w środku zimy, zrobiliśmy piknik za stodołą! 100 metrów od domku. Nasza 3-letnia córeczka przez kilka miesięcy nie mogła zapomnieć jaką przygodę mieliśmy… nie mogłem uwierzyć, że coś tak drobnego, małego może wpłynąć na Nią tak bardzo.
  3. Nam się wydaje…
    Jeszcze o tej przygodzie za stodołą. Gdy moja żona wpadła na ten pomysł, to nie muszę mówić co sobie pomyślałem… Środek zimy, na dworze mróz, wieje wiatr, a w domku tak miło i ciepło… Przewróciłem oczami, ale nauczony doświadczeniem, że Maria wpada na świetne pomysły poszedłem (jak na skazanie). Kilka kroków poza próg i radość Zuzi bezcenna. IDZIEMY! BĘDZIE PRZYGODA! Oczy Jej zaczęły się świecić i szła dzielnie przez zaspy. Jaki byłbym głupi, gdybym uznał, że to nie ma sensu, nie jest warte 30 minut, żeby się przygotować, dotrzeć na miejsce, zjeść, obejrzeć pola i wrócić. Bo nam się czasami tylko wydaje, że coś nie jest warte naszego czasu. 🙂

Mam nadzieję, że te 3 krótkie punkty zainspirują Cię do spędzenia czasu z rodzinką. Nawet tego krótkiego, blisko domu. Bądźmy aktywni i jeśli masz jakieś proste, łatwe i przyjemne sposoby na spędzanie rodzinnego czasu, to podziel się w komentarzach. 🙂

Trackback from your site.

Dawid Borowiak

Mąż, tata 2 wspaniałych misiaków, właściciel firmy i społecznik.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.